کاربر عزیز ! اگر میخواهید به طور لحظه ای از بروز رسانی نرم افزار مورد نظر خود آگاه شوید و ایمیل بروز رسانی برنامه مورد نظر خود را در لحظه دریافت نمایید و فهرست برنامه های منتخب خود را در محیط کاربری خود ذخیره کنید همچنین دسترسی به تمامی برنامه های مخصوص اعضای ویژه(VIP) داشته باشید، با پرداخت ماهیانه فقط 2900 تومان از این امکان بهره مند شوید
عضویــــــت
x
بستن
 
آنلاین: 2917 نفر | تعداد برنامه ها: 5791 | مشاهده و دانلود: 396019876 | آخرین بروزرسانی: 2 ساعت و 27 دقیقه و 12 ثانیه پیش | اعضاء: 231589 | نظرات: 35027
ibshop cobal.ir سرور آپدیت نود 32
***عید فطر و پیروزی تیم های ملی ایران عزیزمان بر شما مبارک باد ***

سافت گذر دانشنامه نرم افزار - دانلود رایگان نرم افزار

سرور آپدیت نود 32
خرید گیفت کارت
مناسب ترین قیمت با ارائه آنی اسکن کارت
Geefti.com
دانلود آهنگ جدید
ایران موزیک
iranmusic.ir
خرید هاست
میهن وب هاست
mihanwebhost.com
رزرو هتل
رزرو هتل
eghamat24.com
تور لحظه آخری
تور لحظه آخری
arshinparvaz.com
تور مشهد
تور مشهد
alefbatour.com
طراحی سایت
طراحی سایت
www.papgroup.ir
مبل
مبلمان سام اکسون
samexxonsofa.com
سافت گذر

10 برنامه پرطرفدار تلفن همراه تا دو سال آینده اعلام شد

موسسه تحلیلی گارتنر با اعلام این كه استفاده از برنامههای تلفن همراه رو به افزایش است، به تازگی فهرستی از 10 برنامه را تهیه كرده كه تا سال 2012 جزء برنامههای برتر مورد استفاده توسط مصرفكنندگان خواهند بود.

10 برنامه برتر تلفن همراه مورد پیشبینی گارتنر برای سال 2010 كه برمبنای شماری از عوامل از جمله درآمد، هزینه، كسب و كار، ارزش مصرفكننده و ضریب نفوذ ارزیابی شده بازار انتخاب شدهاند عبارتند از:

*انتقال پول

این سرویس به انتقال پول از طریق پیام كوتاه تلفن همراه میپردازد و مانند پرداخت موبایل در حال حاضر بیشتر در بازارهای نوظهور طرفدار دارد؛ با این همه زمانی فراخواهد رسید كه با متداول شدن استفاده از این سرویس، حتی پرداخت با كارت بدهی نیز روش قدیمی به حساب بیاید.

*سرویسهای مبتنی بر مكان

این سرویس گستردهتر از شبكههای اجتماعی بوده و شامل برنامههایی میشود كه با استفاده از قابلیتهای GPS گوشی، خدمات مبتنی بر مكان از هر نوعی عرضه میكند. طبق گزارش گارتنر، سرویسمبتنی بر مكان یا LBS یكی از جذابترین فنآوریهای آینده خواهد بود كه شمار كاربرانش از 96 میلیون نفر در سال 2009 به 526 میلیون نفر در سال 2012 میرسد.

*جستوجوی

جستوجوی موبایل به دلیل تاثیرگذاری بالا بر نوآوری در فنآوری و درآمد صنعتی در مكان سوم قرار گرفته است. مسلما این برنامه جدید نیست اما در پلتفرم موبایل اندكی تحول به وجود خواهد آمد. بنابر پیشبینی گارتنر، مصرفكنندگان لزوما به استفاده از سرویسهای جستوجویی كه میشناسند و وب منحصر نخواهند شد و به جای آن از خدمات فراهمكنندگان جستوجوی مختلف كه فنآوریهای جدیدی برای جستوجوی موبایل دارند، استفاده میكنند.

*مرور

این كه فنآوریهای مرور موبایل در آینده بسیار مورد استفاده قرار میگیرند، امر واضحی به نظر میرسد اما طبق گزارش گارتنر، قابلیتهای مرور وب در حال حاضر تنها در 60 درصد گوشیهای امروزی وجود دارد اما در سال 2013 این رقم به 80 درصد میرسد، یعنی كسانی كه هنوز از ویژگیهای اصلی تلفن استفاده میكنند در سالهای آینده به طور انبوه به وب موبایل میپیوندند.

*مراقبتهای پزشكی

تاثیر این فنآوری در بازارهای در حال توسعه بیشتر احساس خواهد شد و همچنان در مراحل ابتدایی رشد و بهكارگیری است و در حال حاضر عرضه آن به پروژههای پایلوت مربوط است اما در سالهای آینده صنعت شروع به سرمایهگذاری برروی این تلاشها كرده و به عرضه محصولات، سرویسها و راهكارهای مراقبت بهداشتی به سازمانهای ارایه كننده مراقبتهای متنوع اقدام میكند.

*پرداخت

پرداخت موبایل نیز مانند انتقال پول، در حال حاضر در بازارهای نوظهور متداولتر است اما این روند به سرعت تغییر خواهد كرد. البته گارتنر اذعان كرده با وجود رشد این نوع سرویس، چالشهایی وجود خواهد داشت و پرداخت موبایل بازار پراكندهای خواهد داشت كه روش بهكارگیری استانداردی در آن وجود ندارد.

*سیستم ارتباط میدان نزدیك

این فنآوری كه به اختصار NFC خوانده میشود و برای سرویسهای پرداخت پول مورد استفاده قرار میگیرد، در برخی از بازارهای اروپایی و بازارهای آسیایی متداولتر از آمریكاست و در بسیاری از تلفنهای امروزی ویژگی استانداردی نیست اما این روند تغییر میكند و تلفنهای مجهز به NFC در حجم بالا عرضه شده و آسیا در به كارگیری آنها پیشروست و به دنبال آن اروپا و آمریكای شمالی قرار خواهند گرفت.

*تبلیغات

پدیده جدیدی نیست اما به سرعت رشد میكند؛ تبلیغات موبایل یكی از مهمترین راههای سرمایهگذاری برروی محتوای موبایل است. هزینه صرف شده برروی تبلیغات موبایل در سال 2008 حدود 530.2 میلیون دلار بود و در سال 2012 به 7.5 میلیارد دلار رشد میكند. تبلیغات موبایل همچنین توسط شركتها به همراه تبلیغاتشان شامل تلویزیون، رادیو، روزنامه و فضای آزاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

*پیام فوری

گارتنر میگوید تقاضای كاربر و شرایط بازار از جمله عوامل هدایتكننده برای بهكارگیری پیام فوری موبایل هستند. این ویژگی در بازارهای در حال توسعه كه تلفن همراه اغلب تنها ابزار ارتباطی كاربر است، جذابیت زیادی خواهد داشت.

*موسیقی

گارتنر میگوید در زمینه موسیقی در تلفنهای همراه شاهد مدلهای نوآورانه جدیدی در هر دو بخش دستگاه و سرویسها خواهیم بود.

کد خبر: 1321 گروه خبری: اخبار موبایل و تبلت منبع خبر: ایسنا تاریخ خبر: 1388/09/04 تعداد مشاهده: 908
کلید واژه ها:

بدون کلید واژه

سافت گذر
نام و نام خانوادگی:
نظر شما:
لطفاً فارسی بنویسید
ایمیل:
نام پایتخت ایران؟
» ایمیل وارد شده نمایش داده نمی شود و فقط برای ارتباط با شما مورد استفاده قرار می گیرد.